معرفی مسجد دانشگاه آزاد استهبان

در وسط محوطه واحد استهبان مسجدی با نمای آجر و آیه‌الکرسی فیروزه‌ای با نام مبارک حضرت ولی‌عصر عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف مزین شده که همچون نگینی بر تارک این واحد می‌درخشد و در فاصله صد متری مجاور با جاده اصلی استهبان نی‌ریز را نیز به نور نمازگزاران و دعای مؤمنین منور کرده است.

فضای داخلی و مفروش مسجد ۴۳۵ متر مربع با پرده‌ای سبز، برای حریم خواهران و برادران و فرش‌های سجاده‌ای زیتونی و محراب‌های مورب به قبله، جلوه‌ای معنوی به مسجد داده و شوق عبادت را دو چندان می‌کند.

محوطه اطراف مسجد از جهت جنوب و شمال و غرب آراسته به باغچه‌های سبز با گل های زیبا و گیاهان زینتی، نظر هر رهگذری را به خود جلب می‌کند.

این مسجد دارای آبدارخانه مجهز و سیستم سرمایشی و گرمایشی مطبوع و سرویس بهداشتی مجهز و مجزا جزء اولین مساجد احداث شده در منطقه یک دانشگاه آزاد اسلامی (استان فارس) است.

این مولود مبارک در سال ۱۳۷۴ احداث و در سال ۱۳۷۵ به بهره‌برداری رسید و بخش عمده ای از هزینه‌های ساخت این مکان مقدس توسط خیران تأمین شده است. دفتر ستاد اقامه نماز در بدو ورود مسجد با کتابخانه، بانک cd، کامپیوتر و آبدارخانه به روز با امکانات کافی در ایام سال پاسخگوی نیازهای مؤمنین و محل جمع‌آوری نذورات و هدایای خیران است و برنامه‌های فرهنگی متنوع در ایام و مناسبت‌های مختلف در آن مکان برگزار می‌شود.

یکی از نکات قابل ذکر در معرفی مسجد ولی عصر عجل‌الله تعالی‌فرجه‌الشریف واحد استهبان، این است که هزینه اولیه ساخت، توسط دکتر میرزاده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی (معاون اجرایی ریاست جمهوری وقت آیت الله هاشمی رفسنجانی) به ارزش ریالی ۵۰ میلیون تأمین و پرداخت شد.

منبع : خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی – www.ana.ir

Check Also

شهر خوبم ای استهبان من

‹‹استهبان من›› اندر این دنیای پرنقش و نگار هست شهری مملو از جنبش وکار آسمانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پنج =