طریقه فعال کردن Hibernate در ویندوز ۷

هایبرنت (Hibernate) یا خواب زمستانی یکی از انواع حالت‌های خاموش کردن سیستم است که اجازه حفظ پرونده‌ها، برنامه‌ها و داده‌هایی که بر روی حافظه RAM قرار دارد را پس از خاموش کردن سیستم، به کاربر می‌دهد.

هایبرنت (Hibernate) چیست؟

هایبرنت (Hibernation)، خواب زمستانی یا Suspend to disk (تعلیق بر روی دیسک) یکی از انواع حالت‌های خاموش کردن سیستم است که عملکرد آن بسیار شبیه به حالت Sleep می‌باشد. در حالت هایبرنت، تمامی پرونده‌ها و برنامه‌های باز شده‌ای که قبل از خاموش کردن سیستم مورد پردازش قرار گرفته‌اند به صورت کامل قابل استفاده دوباره هستند. یعنی شما می‌توانید پرونده‌ای را باز نگه دارید و پس از خاموش و روشن کردن با استفاده از حالت هایبرنت، همان سیستم را که قبل از خاموش کردن داشته اید، در اختیار داشته باشید. این فرایند شبیه این است که هنگام پخش ویدئوای بر روی کلید مکث کلیک کنید (یعنی هنگام خاموش کردن در حالت Hibernate) سپس هر زمانی که خواستید دوباره ادامه آن را دقیقاً از جایی که نگه داشته اید، ببینید (هنگام روشن کردن دوباره سیستم).

 

نحوه فعال یا غیرفعال کردن قابلیت هایبرنت در ویندوز ۷ از طریق کنترل پنل

۱- ابتدا پنل Power Options را با استفاده از یکی از روش‌های زیر باز کنید:

  • برنامه Run را اجرا کنید (نحوه اجرا | کلیدهای ترکیبی WinKey + R) سپس عبارت powercfg.cpl را تایپ کرده و آن را اجرا کنید.
  • کنترل پنل خود را باز کرده، سپس به بخش Power Options بروید.
  • از طریق منوی استارت، عبارت Power Options را تایپ کرده و آن را اجرا کنید.

۲-  بر روی Change plan settings مربوط به گزینه فعال  (در اینجا گزینه Balanced) خود کلیک کنید.

۳-  در پنجره باز شده بر روی Change advanced power settings کلیک کنید.

 

  • فعال کردن هایبرنت

در پنجره باز شده، بر روی علامت + کنار شاخه Sleep کلیک کنید تا آن شاخه گسترده شود. سپس اینکار را بر روی شاخه Allow hybrid sleep نیز انجام دهید و در نهایت برای فعال کردن هایبرنت، مقدار Setting آن را به Off تغییر داده و بر روی OK کلیک کنید.

  • غیرفعال کردن هایبرنت

در پنجره باز شده، بر روی علامت + کنار شاخه Sleep کلیک کنید تا آن شاخه گسترده شود. سپس اینکار را بر روی شاخه Allow hybrid sleep نیز انجام دهید و در نهایت برای غیرفعال کردن هایبرنت، مقدار Setting آن را به On تغییر داده و بر روی OK کلیک کنید.

 

امیررضا نصیری

http://bytegate.ir

Check Also

چگونه اطلاعات صاحب سایت را بیابیم

برای پیدا کردن اطلاعات یک دامنه نظیر نام و مشخصات مالک دامنه، تاریخ ثبت آن، …

One comment

  1. حمیدرضا

    سلام بسیار ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =