کشف راز باریک و بلند بودن!

مطالعات و تحقیقات جدید دانشمندان، ارتباطی ژنتیکی بین قد بلند و لاغری را نشان می دهد.پژوهشگران استرالیایی ژن هایی که منجر به ایجاد قد بلند می‌شوند با ژن های تولیدکننده کاهش شاخص توده بدنی مرتبط هستند.

«متیو رابینسون»، در رابطه با این ارتباط ژنتیکی می گوید: «یافته های ما نشان می دهد که یک پایه و اساس ژنتیکی در قالب یکنواخت بدنی، قد بلند و لاغری، وجود دارد.»

او در ادامه توضیحاتش عنوان کرد که به طور متوسط تنها ۲۴ درصد از تنوع ژنتیکی بلند قدی و ۸ درصد از تنوع ژنتیکی شاخص توده بدنی می تواند توسط تفاوت های منطقه ای توضیح داده شود.در این تحقیقات، پژوهشگران ۹۴۱۶ فرد از چهارده کشور مختلف اروپایی را مورد بررسی و مطالعات ژنومی قرار دادند.

آنها اختلاف بلند قدی و شاخص توده بدنی را در این افراد شرکت کننده مورد سنجش قرار دادند.بر اساس توضیحات رابینسون، تنوع ژنتیکی بین کشورها می تواند تفاوت‌های ملی را در بلندی قد توضیح دهد. اما عوامل محیطی نقش تعیین کننده اصلی را در شاخص توده بدنی مردم دارد.

علاوه بر موارد فوق الذکر، این بررسی ها نشان می دهد که تفاوت در نوع رژیم غذایی، بیشتر از ژنتیک می تواند باعث ایجاد تفاوت در شاخص توده بدنی در میان ملت های مختلف شود.

Check Also

حفاظت شده: رمزهایی که باید بدانیم

هیچ چکیده‌ای موجود نیست زیرا‌این یک نوشته حفاظت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 1 =