مراسم تودیع و معارفه دادستان استهبان

جلسه تودیع و معارفه دادستان عمومی وانقلاب شهرستان استهبان با حضور حجه الاسلام والمسلمین خاوری امام جمعه، شرفی فرماندار، دکتر اشرافی معاون دادگستری استان فارس ، اعضای شورای اداری و شوراهای حل اختلاف در محل سالن اجتماعات شهید فقیهی فرمانداری استهبان برگزارشد .

به گزارش اسدی از سراج استهبان؛ دکتر اشرافی معاون دادگستری استان فارس با بیان اینکه دادستان شمشیر بران عدالت است گفت: دادستان باید با چشمان تیز بین خود جامعه را رصد کند و نقش ایشان کاملا هویدا است .

وی ادامه داد: دادستان باید یک نقشه راه ترسیم کند و در این راه حرکت کند و با برنامه ریزی دقیق و با توجه به فرهنگ، آداب، و رسوم جامعه ای که در آنجا زندگی می کند رسیدگی کند و در خصوص جرم در هر جامعه باید آسیب شناسی کند و محیط را برای مجرمین ناامن کند .

ایشان نظارت دقیق بر دادسرا ، دادیار، کارکنان اداری و تعامل با قضات دادگاه و همچنین فعال کردن ستاد جرائم خاص ، حفظ و حراست منابع ملی ، حفظ حقوق شهروندی ، تکریم ارباب رجوع ، ارتقاء ضریب امنیتی شهرستان و همکاری با دادگستری ، شوراهای حل اختلاف را از وظایف مهم دادستان برشمردند .

در پایان با اهداء لوح سپاس از زحمات خالصانه و صادقانه حجه الاسلام والمسلمین محمد جواد هوشمند سروستانی دادستان قبل تقدیر و تشکر شد و با قرائت حکم ریاست قوه قضائیه،  آقای مرتضی اسمائیلی به سمت دادستان عمومی و انقلاب شهرستان استهبان منصوب شد.

لازم به ذکر است مرتضی اسماعیلی سمت بازپرسی دادگستری شهرستان داراب را در کارنامه خود دارد.

منبع : سراج استهبان – serajestahban.ir

Check Also

شهر خوبم ای استهبان من

‹‹استهبان من›› اندر این دنیای پرنقش و نگار هست شهری مملو از جنبش وکار آسمانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 11 =