۱۰ نکته برای انتخاب بانک مناسب شما

گاهی برای انتخاب یک پیراهن یک هفته وقت می گذاریم و تمام فروشگاه های شهرمان را زیر و رو می کنیم تا پیراهن دلخواهمان را پیدا می کنیم اما برای انتخاب بانکمان خیلی وقت نمی گذاریم.

به گزارش بانکی دات آی آر، بانک به عنوان نهادی که به آن اعتماد می کنیم و سرمایه مادی حاصل زندگی مان را در آن به امانت می گذاریم اهمیت ویژه ای دارد اما بعضا ملاک برخی افراد برای انتخاب بانکشان چندان هم علمی و دقیق نیستد در این گزارش به ۱۰ ملاک انتخاب بانک شخصی تان که باید به آن دقت کنیم اشاره می کنیم:

۱- تخصصی یا عمومی

برخی بانک ها در زمینه های خاص صنعتی ،بازرگانی و… فعالیت می کنند و برخی مخاطب عام دارند شما اگر در حرفه خاصی مشغول فعالیت هستید که بانک تخصصی دارد و یا عضو اتحادیه خاصی هستید بهتر است در بانک تخصصی خودتان افتتاح حساب کنید تا استفاده از تسهیلات آن برای شما راحت تر شود.

۲- گستردگی خدمات

سطح خدمت رسانی و کیفیت خدمات بانک ها با یکدیگر متفاوت است اگر شما یک بررسی سرانگشتی بکنید خواهید فهمید که کیفیت خدمات کدام بانک با نیازهای شما مطابقت دارد.

۳- بانکداری الکترونیک

این روزها زمان اهمیت زیادی دارد به همین دلیل بانکی که بتواند بیشترین میزان ذخیره زمان را برای شما به همراه داشته باشدخیلی مهم است همه بانک ها تبلیغ بانکداری الکترونیک و گستردگی خدمات آن را در دستور کار تبلیغات خودشان قرار داده اند اما کیفیت خدمات همه آنها یکی است ؟ پس سعی کنید انتخاب عاقلانه ای داشته باشید.

۴- گستردگی شعب

برخی بانک ها خدمات مطلوبی دارند اما تعداد شعبشان محدود و میزان خدمت رسانی شان در محدوده جغرافیای خاصی است اگر شما در همان محدوده تمام کارهایتان انجام می شود به سراغشان برود در غیر این صورت بانک هایی با قدرت خدمات رسانی گسترده تر را انتخاب کنید.

۵- مجوز دارها

درحال حاضر تقریبا تمامی بانک های موجود در کشور دارای مجوز رسمی بانک مرکزی اند اما مجوز برخی کمی مساله دارد و متاسفانه تعداد زیادی هم موسسه مالی و اعتباری فاقد مجوز مشغول فعالیت اند که پیشنهاد های وسوسه انگیزی به مردم ارائه می کنند اما از نظارت بانک مرکزی برخوردار نیستند پس سرمایه گذاری و اعتماد به آنها ریسک بالایی دارد قبل از افتتاح حساب سری به سایت بانک مرکزی بزنید و از مجوز دار بودن انتخابتان اطمینان حاصل کنید.

۶- پشتیبانی مناسب

یک بانک خوب همیشه همراه و همپای مشتری است پس حضور مرکز تلفن گویا، سایت ، اطلاع رسانی و روابط عمومی قوی از نکاتی است که باید مد نظر قرار دهید.

۷- انعطاف پذیری و تسهیلات

یک بانک خوب منعطف بوده و همیشه مشتری را در راس امور قرار می دهد ، احترام به مشتری ، ارائه تسهیلات مناسب و همراهی در کلیه مراحل تراکنش های مالی از ویژگی هایی است که یک بانک خوب باید از آن برخوردار باشد

۸- کادر متخصص

یک بانک خوب با توجه به گستردگی آموزش عالی در کشور از کادر متخصصص با تحصیلات و تخصص لازم و آشنا به اصول مشتری مداری و ارتباط با مشتری استفاده می کند و مردم از برخورد کارکنان بانک نهایت آرامش و امنیت را دریافت می کنند.

۹- توجه به مشتریان خاص

بانک خوب قدر مشتریان خوش حساب، دائمی و حمایت گر خود را به خوبی می داند  و در فرصت های مناسب از آنها تقدیر به عمل آورده و به آنها خدمات ویژه ارائه می کند.

۱۰- سابقه

یک بانک خوب از سابقه و قدمت مناسب برخوردار بود و در ذهن عموم مردم از آن به نیکی یاد می شود . خوش نامی اصلی است که در هر تجارت و حرفه ای مهم است و در انتخاب ما تاثیرگذار خواهد بود.

منبع : www.smartstart.ir

Check Also

چگونه عسل طبیعی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

برای مصرف‌کننده‌ی عادی یک راه بیشتر برای شناسایی عسل وجود ندارد؛ آن هم استفاده از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =