علت افتادگی سینه زنان چیست؟

مهمترین علت افتادگی سینه زنان:

 

سن:

شل شدگی سینه‌ها بخشی طبیعی از روند پیری است، برخی در اوایل جوانی دچار افتادگی سینه ها می‌شوند و برخی زمانی که به ۴۰ یا ۵۰ سالگی می‌رسند آن را تجربه می‌کنند.

اما شل شدگی سینه در میان زنانی که به یائسگی رسیده‌اند، رایج است، زیرا تغییرات هورمونی متعددی وجود دارد که می‌تواند بر ساختار، اندازه، شکل و حجم بافت سینه تأثیر بگذارد.

 

وزن:

حتماً دیده‌ایم که افراد با وزن بالاتر سینه‌های بزرگ‌تری نسبت به افراد با وزن کمتر یا ثابت دارند. اضافه وزن می‌تواند منجر به افتادگی سینه ها، نه‌تنها در زنان، بلکه در مردان نیز شود. هرچه وزن افزایش یابد، از آنجا که بافت سینه از چربی تشکیل شده است، وزن سینه نیز افزایش یافته و سنگین تر می‌شود. این سنگینی با گذشت زمان و کاهش قوای پوست، موجب به شل شدن سینه می‌گردد.

 

بارداری:

وقتی خانمی باردار است و هورمون‌های او شروع به تغییر می‌کنند، یعنی بافت‌های سینه و غدد شروع به تولید و پر شدن از شیر مادر می‌کنند و تمام این شیر می‌تواند باعث سنگینی و افتادگی سینه ها شود.

 

عدم استفاده از سوتین ورزشی

گاهی اوقات خانم‌ها بدون پوشیدن سوتین مناسب برای حمایت از سینه‌ها ورزش می‌کنند که باعث افتادگی و ناراحتی آن‌ها می‌شود. اگر سینه‌های شما سنگین باشد و از سوتین مناسب استفاده نکنید، می‌تواند منجر به کشیدگی بافت‌ها و شل شدگی سینه شما شود.

 

سیگار کشیدن:

برخی از محققان این موضوع را مرتبط می‌دانند که ممکن است سابقه سیگار کشیدن در شل شدگی سینه‌ها وجود داشته باشد، در حالی که مطالعات دیگر با این نتیجه‌گیری مخالفت می‌کنند. در نتیجه از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست ناشی از سیگار کشیدن، در افراد سیگاری احتمال شل شدگی سینه‌ها را افزایش می‌دهند.

 

Check Also

خواص درمانی نارنج

نارنج (نام علمی: Citrus aurantium) نام درخت و میوه‌ای از زیرردهٔ رُزمانندها، راستهٔ ناترک‌سانان، تیره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =